EVU kiittää Sinua - Ehdota seuratoimijaa
22.9.2020 19:04 Uutiset / Pääsivusto

Kuka ansaitsee kiitoksen syyskuussa?

EVU ja seuran yhteistyökumppani Wanda´s Kitchen & Lounge aloittivat tammikuussa 2020 EVU kiittää sinua -kampanjan. Kampanjan tarkoituksena on kiittää seuratoimijoita kauden aikana ja korostaa vapaaehtoistyön ja yhteisöllisyyden merkitystä sekä arvostaa seuratyötä, jota tehdään lasten ja nuorten harrastamisen eteen.

EVU on kasvattiseura, jonka laadukas juniorityö pohjautuu pitkälti vapaaehtoisten ihmisten tekemään työhön, jotka toimivat arjessa joukkueiden ja muiden seuran toimintojen parissa. Vapaaehtoisten rooli lasten ja nuorten harrastustoiminnassa ja innostuksen kipinän sytyttämisessä liikuntaa ja urheilua kohtaan on merkittävä, sillä harrastuksissa vietetään parhaimmillaan useita tunteja viikossa.

Kuka sinun mielestäsi ansaitsee kiitokset? Ehdota omaa suosikkiasi lomakkeella.


Kampanjan arvoina ovat arvostus, innostus, merkityksellisyys ja yhteistyö.


   
Lisää uutisia
Etelä-Vantaan Urheilijat ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat