EVUn UJ KINGI -kampanja kannustaa ulkojäille ja pihapeleihin
2.12.2020 12:17 Uutiset / Pääsivusto

EVU:N UJ KINGI KAMPANJA 2.12.-6.1.

EVU haastaa kaikki seuramme jäsenet mukaan EVU:n UJ Kingi kampanjaan! Tavoitteena on käydä seuraavan viiden viikon aikana mahdollisimman paljon ulkojäillä ja pelata pihapelejä. Merkkaa ylös kaikki ulkojää/pihapeli/laukomis kerrat ja katsotaan tammikuussa kuka saa EVU:n UJ Kingi -tittelin omakseen.

Tulosta tyhjä EVU UJ KINGI taulukko.xlsx ja laita se kotiin näkyville esim. jääkaapinoveen. Täytä lomakkeeseen, päivämäärä, paikka, mitä teit & kesto. Kuittaa merkinnät vanhemman allekirjoituksella. Täytetyt lomakkeet toimitetaan Loppiaisen jälkeen oman joukkueen joukkueenjohtajalle tai valmentajalle. Seura palkitsee näyttävimpiä suorituksia ja suurimmat tuntimäärät, joka ikäryhmästä seuran tuotepalkinnoilla.

malli:

PM

Paikka

Mitä teit

Kesto

Allekirjotus

2.12

Martinlaakso UJ

Laukominen & pelaaminen

1,5h

Lätkä Faija

3.12.

Kotipiha

Pihapelit

1h

Lätkä Faija

4.12.

5.12.

Kotipiha & Martsari

Laukominen & kikkailu

3h

Lätkä Faija


UJ Kingi titteliin vaadittavat tuntimäärät:

U9 ja nuoremmat - 25 tuntia

U10-U12 - 35 tuntia

U13 ja vanhemmat – 45 tuntia

Ladattava taulukko: EVU UJ KINGI taulukko.xlsx   
Lisää uutisia
Etelä-Vantaan Urheilijat ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat