Kauden 2021-2022 vantaalaiset joukkueet U15-U22
17.3.2021 16:50 Uutiset / Pääsivusto

Vantaalaiset valmentajat ja joukkuekartta julkaistu.

Joukkueiden sarjatasot varmistuvat siinä kohtaa, kun Suomen Jääkiekkoliitto on ensin käsitellyt villikorttihakemukset, jotka seura toimittaa liittoon. U16, U18 ja U20 sarjoihin haku päättyy 15.3., U17 ja U19 ylempiin 15.4.

Kiekko-Vantaan Juniorit ry:n kilpakiekkojoukkueiden osalta nykyiset Vantaalaiset pelaajat kartoitetaan ja kutsutaan maaliskuun aikana.

Vantaalaisen kiekkoperheen ulkopuolelta tulevat, jotka ovat kiinnostuneita Kiekko-Vantaan Juniorit ry:n kilpakiekkojoukkueista tai kasvattajaseurojen Kiekko-Vantaa Itä ry ja EVU ry:n joukkueista, ovat suoraan yhteydessä valmentajiin.

Linkistä löytyy 1.3. pidetyn infotilaisuuden materiaali Kiekko-Vantaan Juniorit info 21_22_www.pdf

Lisätietoja ensi kauden joukkuetoiminnasta antavat joukkueiden valmentajat:

Kiekko-Vantaan Juniorit ry

Joukkue: U18 (Tikkurila)

Taso: SM

Vastuuvalmentaja: Benjamin Laurinkari

puh. OLETHAN YHTEYDESSÄ SHÄKÖPOSTILLA

Sähköposti: benjamin.laurinkari@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Miro Kivilahti

Maalivahtivalmentaja: Teemu Toivanen

teemu.toivanen@kiekkovantaa.fi

Joukkue: U18 Akatemia (Tikkurila)

Taso: Mestis

Vastuuvalmentaja: Antti Lievonen

puh. 040 511 9448

Sähköposti: antti.lievonen@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Janne Kaasalainen

Maalivahtivalmentaja: Teemu Toivanen

teemu.toivanen@kiekkovantaa.fi

Joukkue: U16 (Myyrmäki)

Taso: SM

Vastuuvalmentaja: Janne Eriksson

puh. 040 716 5384

Sähköposti: janne.eriksson@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Timo Karvinen

Maalivahtivalmentaja: Kari Mutka

kari.mutka@elisa.fi

Joukkue: U16 Akatemia (Myyrmäki)

Taso: Mestis

Vastuuvalmentaja: Hannu Väisänen

puh. 040 595 9299

Sähköposti: hannu.vaisanen@kiekkovantaa.fi

Valmentaja: Jani Väisänen

Joukkue: U15 (Myyrmäki)

Taso: AAA

Vastuuvalmentaja: Niklas Skutnabb

puh. 040 538 8168

Sähköposti: niklas.skutnabb@kiekkovantaa.fi

Valmentaja & joukkueenjohtaja: Antti Lassinharju

Maalivahtivalmentaja: Kari Mutka

kari.mutka@elisa.fi

Seuran fysiikkakoordinaattori (kaikki joukkueet)

Antti Heikkinen

puh. 040 728 8518

antti.heikkinen@kiekkovantaa.fi



Etelä-Vantaan Urheilijat ry

Joukkue: U22 (2000–2002 synt.)

Vastuuvalmentaja: Jaska Tsupari

puh. 040 580 4110

Sähköposti: jaska.tsupari@gmail.com

Joukkue: U19 (2003–2004 synt.)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Teppo Valtanen

puh. 050 486 2877

Sähköposti: valtanen.teppo@gmail.com

Joukkue: U19 (2003–2004 synt.)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Juha Kvist

puh. 040 570 1500

Sähköposti: juha.kvist@hotmail.com

Joukkue: U17 (2005–2006 synt.)

Taso: Ylempi/alempi

Valmennuspäällikkö Kari Karvinen

puh. 040 505 1027

Sähköposti: kari.karvinen@evu.fi

Joukkue: U15 (2007 synt.)

Taso: AA

Valmennuspäällikkö Kari Karvinen

puh. 040 505 1027

Sähköposti: kari.karvinen@evu.fi



Kiekko-Vantaa Itä ry

Joukkue: U22 (2000–2002 synt.)

Vastuuvalmentaja: Jani Haatanen

puh. 044 507 7792

Sähköposti: jani.haatanen@gmail.com

Joukkue: U19 (2003–2004 synt.)

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Kim Ek

puh. 0500 484 584

Sähköposti: kim.ek@saunalahti.fi

Joukkue: U17 (2005–2006 synt.)

Taso: Ylempi

Vastuuvalmentaja: Janne Kallio

puh. 050 521 7018

Sähköposti: janneskallio@gmail.com

Taso: Alempi

Vastuuvalmentaja: Tommi Huotari

puh. 050 342 6418

tommi.huotari@hotmail.com

Joukkue: U15 (2007 synt.)

Taso: AA

Valmennuspäällikkö: Ville Turunen

puh. 050 330 0939

Sähköposti: ville.turunen@kiekkovantaa.fi



   
Lisää uutisia
Etelä-Vantaan Urheilijat ry
«  Toukokuu   »
Kategoriat