EVU hakee toiminnanjohtajaa
Julkaistu: 13.05.2022 14.20

EVU hakee toiminnanjohtajaa

Etelä-Vantaan Urheilijat ry (EVU) on vuonna 1969 perustettu jääkiekon kasvattajaseura ja Suomen Olympiakomitean lasten ja nuorten Tähtiseura. Seuran joukkueissa, luistelu- ja kiekkokouluissa sekä harrastekiekossa on mukana lähes 700 lasta, nuorta ja aikuista. EVU toimii Länsi-Vantaalla, Myyrmäen urheilupuistossa, joka tarjoaa erinomaiset puitteet jääkiekon harrastamiseen.

Seuran tavoitteena on tarjota jokaiselle mahdollisuus tavoitella unelmiaan erinomaisessa jääkiekon kasvattajaseurassa – huipulle tähdäten tai rennosti harrastaen. Seuran arvot kunnioitus, urheilullisuus, ilo ja innostus, avoimuus ja oikeudenmukaisuus ohjaavat seuran toimintaa.


Nykyisen toiminnanjohtajamme siirtyessä uusiin haasteisiin

Haemme nyt oma-aloitteista ja energistä toiminnanjohtajaa

vastaamaan seuran päivittäisen toiminnan johtamisesta seuran arvojen ja strategian mukaisesti, taloudesta ja hallinnosta, viestinnästä, varainhankinnasta, markkinoinnista sekä seuratoiminnan kehittämisestä. Toimit roolissasi palkallisen henkilöstön esihenkilönä ja tukena seuran vapaaehtoisorganisaatiossa toimiville sekä teet yhteistyötä laajan sidosryhmäverkoston kanssa.

Työ edellyttää

  • hyviä viestintä- ja vuorovaikutustaitoja
  • kokemusta taloushallinnon tehtävistä
  • suunnittelu- ja organisointiosaamista
  • tehtävään soveltuvaa koulutusta ja/tai työkokemusta
  • kykyä toimia joustavasti, sillä työaika vaihtelee seuratoiminnan tarpeiden mukaan

Arvostamme

  • intohimoa ja motivaatiota lasten ja nuorten urheiluun ja sen kehittämiseen
  • aktiivista, innostunutta ja oma-aloitteista työasennetta
  • tuntemusta urheiluseuratoiminnasta tai muusta järjestötoiminasta
  • aikaisempaa kokemusta esihenkilötehtävistä ja vapaaehtoisten johtamisesta


Lisätietoja tehtävästä antavat:

Työsuhde on vakituinen ja työt alkavat sopimuksen mukaan, mahdollisimman pian. Mikäli kiinnostuit tehtävästä, lähetä hakemuksesi ja ansioluettelosi palkkatoiveineen 27.5.2022 mennessä osoitteeseen toimisto@evu.fi.